Başkanın Mesajı

Türk Sivil Havacılığının değerli paydaşları,

 

TÖHSİD’in 11. Başkanı olarak, sözlerime geçmişte görev yapan yönetimlere teşekkür ederek başlamak istiyorum. Kendilerinden aldığım bayrağı, daha da yükseklere taşıyarak bu değerli görevi layıkıyla ifa etmeye çalışacağım.

 

Hepimizin bildiği gibi, Türk sivil havacılık sektörü 2003 yılından bu yana Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin öngörüsü ve yoğun desteğiyle hızlı bir şekilde gelişti ve modernleşti. Bugün Türkiye, her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam eden sivil havacılık sektörüyle, dünyada parlayan bir yıldız konumunda. Sivil havacılığımızın gelişimi ve dünyadaki yükselen konumu için biz de Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) olarak üzerimize düşeni yapıyor, üye şirketlerimizle birlikte sektörümüz için çalışıyoruz.

 

Turizm, ülkemiz ekonomisine 2018 yılına kırdığı rekorlarla büyük katkı sağladı; 2019 yılında da bu ivmenin artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Eş zamanlı olarak, sivil havacılık sektörü de hareketli geçecektir. Milli gururumuz olan İstanbul Havalimanı’nın açılmasının ardından ilerleyen dönemde Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndaki 2. pistin de devreye girecek olması, Türk sivil havacılık sektöründe yaşanan kapasite sıkıntısını büyük ölçüde çözecek ve Türkiye’nin coğrafi konumuyla birleşince bu durum önemli ölçüde bir büyüme potansiyelini ve rekabet avatajını ülkemiz lehine beraberinde getirecektir.

 

Ülkemizin ekonomisine, sivil havacılığına ve turizm potansiyeline inancımız tam; bunu özellikle belirtmek istiyorum. Çok değerli üye şirketlerimizden de aldığımız güçle ve onlarla birlikte, TÖSHİD olarak 2019 yılında da sektörümüze ve ülkemize katma değer sağlamak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 

Sevgi ve saygılarımla,

 

Mehmet T. Nane

Yönetim Kurulu Başkanı